Biuletyn Informacji Publicznej
Urząd Gminy Andrespol

Wyszukiwarka

Odnośniki

Przejdź do: archiwum.andrespol.pl

Treść strony

Budowa przejść dla pieszych w ulicy Mostowej w Bedoniu Wsi

Flaga i Godło Polski

DOFINANSOWANIE ZE ŚRODKÓW RZADOWEGO FUNDUSZU ROZWOJU DRÓG W ZAKRESIE POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA RUCHU PIESZYCH W OBSZARZE ODDZIAŁYWANIA PRZEJŚC DLA PIESZYCH

ZADANIA GMINNEGO

PN.: „BUDOWA PRZEJŚC DLA PIESZYCH W ULICY MOSTOWEJ W BEDONIU WSI”

 

Termin realizacji zadania: 14.10.2021 – 30.11.2021

Całkowita wartość zadania: 247 230,00 zł.

Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg: 197 784,00 zł.

Wkład własny Gminy Andrespol: 49 446,00 zł.

 

Miejsce inwestycji stanowi skrzyżowanie dwóch dróg gminnych, ul. Mostowej i ul. Słowiańskiej, które zapewniają komunikację na linii Łódź – Brzeziny. Obecnie, brak jest infrastruktury służącej pieszym. Zlokalizowany jest jedynie jeden próg spowalaniający na ul. Słowiańskiej. Największym problemem jest zapewnienie bezpiecznego przejścia przez ul. Słowiańską w kierunku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz OSP, a także dojścia do pobliskiego placu zabaw oraz siłowni zewnętrznej.

Planowane jest wykonanie nowych przejść dla pieszych przez ul. Mostową i ul. Słowiańską (dwa przejścia) i chodników (odcinkowo na południowo-zachodniej stronie ul. Słowiańskiej oraz na północno-zachodniej stronie ul. Mostowej). Wprowadzone zostanie także niezbędne oznaczenie oznakowaniem poziomym P-10 oraz znakiem informacyjnym D-6. Dodatkowo wykonane zostanie doświetlenie przejść w postaci dodatkowych słupów oświetleniowych. Przewiduje się także zastosowanie płytek ryflowanych dla osób niewidomych lub słabowidzących. Nawierzchnia jezdni w miejscu przejść dla pieszych zostanie także pokryta kolorem czerwonym w celu zwiększenia widoczności.

Metryka

  • autor lub odpowiedzialny za treść: Katarzyna Soszka
  • opublikował: Paweł Pierzchałka
    data publikacji: 2021-11-18 13:55

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 3964
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2021-11-18 13:55:04